Strona główna Opinie i wydarzenia Czynniki sprzyjające popełnieniu samobójstwa

Czynniki sprzyjające popełnieniu samobójstwa

PODZIEL SIĘ
Czynniki sprzyjające popełnieniu samobójstwa

Pragnienie życia jest powodem, dla którego człowiek powinien zapoznać się z tą listą. Chcesz wiedzieć, jakie czynniki sprzyjają popełnieniu samobójstwa? Chcesz uchronić siebie i swoich bliskich przed auto atakiem na samego siebie? Chcesz wiedzieć, kiedy zwiększyć swoje zainteresowanie drugą osobą, tak aby nie popełniła samobójstwa?

Wiedza na temat samobójstwa jest niezwykle istotna, jeśli pragniesz cieszyć się bliskimi długie lata. Przeczytaj uważnie poniższą listę i zanotuj coś, jeśli trzeba. Dobrym pomysłem jest poświecenie kilku minut na przeczytanie listy, która może uratować komuś życie. Może się zdarzyć, że twoim bliskim.

Autodestrukcja nie dotyka tylko osób chorych psychicznie, zwłaszcza tych których dotyka depresja. Na sięgnięcie po czyn autodestrukcyjny wpływ ma wiele czynników, o czym opowiem poniżej.

Czynniki sprzyjające popełnieniu autodestrukcji:

  • choroby psychiczne i neurologiczne – czasami zdarza się, że poza depresją, osoby targają się na swoje życie ze względu na zmiany psychologiczne i neurologiczne, takie jak: padaczka, schizofrenia, anoreksja, fobia społeczna, zaburzenia osobowości, zaburzenia tożsamości płciowej. Bywa, że osoby które mają guza mózgu, czy coś naciska na nerwy w mózgu, również mają z tym problem;
  • substancje psychoaktywne – najczęściej jest to alkohol i chemia toksyczna, jak benzyna czy rozpuszczalnik;
  • bezrobocie – wzrost bezrobocia na danym terenie powoduje wzrost samobójstw w tym obszarze. Myśli samobójcze dotyczą właśnie osób borykających się z problemami finansowymi;
  • posiadanie broni – logicznie rzecz ujmując posiadanie broni jest równoznaczne z łatwością popełnienia samobójstwa. W chwili kiedy broń jest pod ręką, chwycenie jej w chwili myśli destrukcyjnych, nie jest trudne, jest proste. Takim sposobem, posiadania broni, wzrost popełnionych samobójstw zwiększa się czterokrotnie.
  • trudny zawód – do takich zawodów zalicza się bycie lekarzem, sportowcem i prostytutką (o ile można ująć to w kategoriach zawodowych) – silna presja, stres, nerwy – nieudana próba ratowania życia, operacji, leczenia – może skończyć się samobójstwem;
  • mieszkanie w górach – mieszkanie na wysokich pagórkach, górach, sprzyja samobójstwom. Wystarczy, że w chwili myśli samobójczych człowiek wejdzie na górę i rzuci się w przepaść. Jednak to nie jedyny czynnik, znalezienia się miejsc górzystych na liście czynników sprzyjających popełnieniu samobójstwa. Jednym z takich elementów jest niska zawartość tlenu w powietrzu, która źle wpływa na mózg człowieka.

Czynników jest jeszcze więcej, ale wymienione wyżej są najczęściej występującymi w społeczeństwie. Pomoc osobom bliskim, czy nawet obcym, to możliwość uratowania życia. Zapoznanie się z powyższymi czynnikami może to zadanie ułatwić. Dobrze jest wiedzieć, kiedy wesprzeć swoich bliskich, przyjaciół czy znajomych. Społeczeństwo powinno się rozwijać wraz z rozwojem samowiedzy człowieka.

/TL/

Komentarze