Strona główna Artykuły Filmy chrześcijańskie i religijne godne polecenia!

Filmy chrześcijańskie i religijne godne polecenia!

Filmy o tematyce religijnej to znakomity sposób na pogłębianie swojej wiary i wartościowe spędzanie czasu wolnego z najbliższymi. Co więcej, pozwalają one na poznanie fascynujących faktów na temat najważniejszych wydarzeń biblijnych i postaci Kościoła. Jakie są filmy religijne warte obejrzenia? Oto kilka propozycji najciekawszych filmów chrześcijańskich.

Filmy religijne o świętych

Szukając wartościowych filmów religijnych, warto zajrzeć do katolickiej księgarni internetowej Święty Wojciech. Znaleźć można tu między innymi filmy religijne o świętych. Przykładem może być „Św. Józefina Bakhita — od niewoli do świętości.” Film religijny DVD sprzedawany jest w zestawie razem z książką. Jego reżyserem jest Giacomo Campiotti. W filmie zagrali między innymi Fatou Kine Boye i Sonia Bergamasco. Opowiada on historię dziewczynki, która w wieku 7 lat została porwana przez muzułmańskich handlarzy niewolnikami. Na skutek traumatycznych przeżyć, zapomniała ona swoje imię. Nadano jej nowe — Bakhita, co oznacza „szczęściara.” Film jest dramatyczną opowieścią o wierze, nadziei, poświęceniu oraz miłości ofiarowanej w imię Jezusa nawet tym, którzy przyczyniają się do cierpienia.

Filmy religijne na faktach

W księgarni internetowej Święty Wojciech dostępne są różnego rodzaju filmy religijne na faktach. Godny polecenia jest między innymi „Jan Paweł I. Uśmiech Boga.” Film ten jest sprzedawany w zestawie z książką. To pierwszy film fabularny poświęcony postaci papieża Jana Pawła I. Został on zrealizowany przez Giorgio Capiataniego dla włoskiej telewizji publicznej RAI. W filmie tym, poza znanymi faktami przedstawione zostały również wydarzenia, co do których nie ma pewności, czy rzeczywiście zaistniały.

Drugi warty obejrzenia film religijny na faktach to „Św. Jan XXIII — Papież Pokoju.” Przedstawia on pełną biografię papieża, od czasów młodości, aż do Soboru Watykańskiego II i śmierci. W rolę Jana XXIII wcielił się tutaj Edward Asner.

Filmy religijne dla młodzieży

Jednym z filmów religijnych dla młodzieży oferowanych przez księgarnię internetową Święty Wojciech jest „Marcelino chleb i wino.” To pierwsza, a zarazem najgłośniejsza ekranizacja książki José Mría Sáncheza Silvy. W roli głównej wystąpił 8 — letni Pablito Calvo Hidal. Jego kreacja do dziś uznawana jest za jedną z najlepszych ról dziecięcych w światowej kinematografii. Film opowiada historię niemowlęcia znalezionego w ogrodzie klasztoru franciszkanów. Zakonnicy decydują się przyjąć dziecko do swojej wspólnoty i nadają mu imię Marcelino. Pewnego dnia chłopiec znajduje na zapomnianym klasztornym strychu przyjaciela — jest nim ukrzyżowany Jezus Chrystus. Marcelino odwiedza go każdego dnia, przynosząc mu w tajemnicy przez braćmi chleb i wino. Powierza on Jezusowi pragnienie, by połączyć się ze swoją zmarłą mamą, która, jak objawia mu krucyfiks, przebywa w raju.