Strona główna Artykuły Gdzie wyjechać na Wielkanoc?

Gdzie wyjechać na Wielkanoc?

Niektórzy święta pragną spędzić z rodziną w domu, inni wolą wypoczywać na łonie natury. Wydaje się, że do świąt pozostało dużo czasu, jeżeli jednak chcesz gdzieś wyjechać na Wielkanoc, to teraz jest ostatni dzwonek. Już 9 kwietnia wypada w tym roku Niedziela Palmowa, a tydzień później Wielkanoc.

Nie jest tajemnicą, że Polacy zwykle spędzają święta wielkanocne z rodziną. Dzieci, które mieszkają gdzieś dalej, przyjeżdżają do rodziców, aby z nimi wspólnie celebrować Zmartwychwstanie. Drugiego dnia można spodziewać się odwiedzin dalszej rodziny, która również chce pobyć razem w tym szczególnym okresie.

Można jedna załatwić to inaczej. Coraz więcej osób wyjeżdża na święta. Przyczyny tego stanu rzeczy mogą być różne. Niezmiennie od lat największą popularnością, jeżeli chodzi o wyjazdy świąteczne cieszą się góry. Jest tam odpowiednie zaplecze turystyczne i wiosenna pogoda, która sprzyja spacerom.

Powstaje podstawowe pytanie – dokąd pojechać? Wszystko zależy od Twoich preferencji. Jeżeli kochasz góry, ale jednocześnie lubisz miejsca, w których możesz poznawać ludzi, to chyba najbardziej oczywistą opcją jest Zakopane i jego okolice. Zakopane nigdy nie śpi, więc jeśli szukasz nowych znajomości, to będzie to idealne miejsce dla Ciebie. Nie gorzej jest nad Soliną, w Szczawnicy, czy w Czorsztynie. Te miejsca od lat cieszą się wielką sławą.

Jeżeli jednak w święta chcesz spokoju, pragniesz uciec od miejskiego gwaru, to najlepiej będzie poszukać miejsc równie pięknych, ale mniej zatłoczonych. Może nie wiesz, ale takich miejsc jest bardzo dużo. Wystarczy wziąć mapę i poszukać małych miejscowości w okolicy tych bardziej znanych. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że ciężko tam szukać noclegów w hotelach. Trzeba wtedy rozglądnąć się za ofertami prywatnymi, które wbrew pozorom mogą okazać się równie fantastyczne.

A zatem, jeśli chcesz spędzić czas Wielkiej Nocy w górach, to najwyższy czas zarezerwować sobie miejsce. Nie czekaj, bo może być za późno i trudno będzie cokolwiek znaleźć.