Strona główna Artykuły Książki religijne – bestsellery i nowości na 2020

Książki religijne – bestsellery i nowości na 2020

Czytanie książek religijnych to doskonała forma spędzania wolnego czasu. Jakie bestsellerowe książki religijne ukazały się na rynku w ostatnim czasie? Które książki religijne warto przeczytać? Oto krótki przegląd najciekawszych książek o tematyce religijnej w 2020 roku.

Powieści chrześcijańskie – co warto przeczytać?

Które książki chrześcijańskie warto przeczytać? Mnogość powieści religijnych dostępnych na sklepowych półkach sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Godną polecenia powieścią chrześcijańską są między innymi „Relikwie” Davisa Bunna. Książka ta opowiada historię Heleny, matki Konstantyna, która wyrusza do Judei jako pątniczka. Ostatni odcinek drogi prowadzący z Cezarei do Jerozolimy pokonuje pieszo, bez jakichkolwiek honorów i eskorty wojska. Towarzyszy jej wyłącznie okaleczony biskup, zrozpaczony żołnierz, służka oraz kilku strażników. Książki Davisa Bunna zostały przetłumaczone na 20 języków i sprzedały się dotychczas w 7 000 000 egzemplarzy. Regularnie znajdują się one na listach bestsellerowych książek o tematyce religijnej i są nagradzane w prestiżowych branżowych konkursach.

Warto sięgnąć również po bestsellerową książkę religijną „Opactwo” o. Jamesa Martina SJ. To historia Anne samotnej matki, która nie może otrząsnąć się po śmierci syna, Marka — byłego architekta, który pracuje jako złota rączka i zastanawia się, w którym momencie swojego życia popełnił błąd oraz ojca Paula — przełożonego opactwa Świętych Filipa i Jakuba, którym targają rozmaite wątpliwości. Ta książka religijna jest pełna duchowej mądrości i humoru, które charakteryzują powieści Jamesa Martina. To opowieść o tym, w jaki sposób Bóg prowadzi człowieka w jego obawach, wątpliwościach, pragnieniach i modlitwach, w jaki sposób pomaga mu w odnalezieniu siebie i poczuciu się kochanym. „Opactwo” jest znakomitą lekturą nie tylko dla miłośników powieści, lecz również wszystkich tych osób, które poszukują ładu, harmonii oraz szczęścia. Książka ta polecana jest w szczególności dla duszpasterzy i przewodników duchowych — opisana w niej powieść opata może stać się dla nich inspiracją w codziennej pracy.

Niezwykle wciągającą książką o tematyce religijnej jest także „Adwokat” Randy’ego Singera. Powieść ta opowiada o procesie Jezusa z Nazaretu. Głównym jej bohaterem jest Teofil — młody asesor wywodzący się z wyższych stref Rzymu, który broni Poncjusza Piłata, sugerując mu, aby zaproponował uwolnienie Barabasza. Jak się okazuje, jego strategia przynosi skutek przeciwny do zamierzonego.