Strona główna Wizerunki Matka Boska Bolesna w Osiecznej – Matka Boska Osiecka

Matka Boska Bolesna w Osiecznej – Matka Boska Osiecka

Obraz Matki Boskiej Bolesnej z Dzieciątkiem powstał w XVII wieku絵画 インテリア 額入り 壁掛け 油絵 トム・ロバーツ 逃走 F20サイズ F20号 727x606mm 絵画 インテリア 額入り 壁掛け 油絵, dzięki fundatorce klasztoru osieckiego Annie Konstancji Przyjemskiejヴィンテージスタンダードソファ Crack クラック 3人掛け3人掛け 三人掛け ソファ ソファー モダン アンティーク ビンテージ ミッドセンチュリー レザー 合皮 PVC 脚 ポケットコイル かっ. Znajduje się w kościele św【ポイント最大16倍】 プリーツスクリーン タチカワブラインド 生地にコード穴がなく遮光効果が期待でき見た目も美しい ゼファー おすすめツイン ミズホ. Walentego w Osiecznej【常温】【12セット】 グラノラ 大麦メイプル 140gX3個 プレシード | グラノラ グラノーラ あかね 食物繊維 熊本 食品 通販 к5400ж. Nie jest do końca pewne w jaki sposób się tam znalazł【美品】【Aランク】TISSOT ティソ T-RACE クロノグラフ Ref. T048.417.37.057.00 クオーツ/電池式 ブラック/黒文字盤 【安心の6ヶ月保証】【メンズ □】【腕. Według najbardziej prawdopodobnej wersji został namalowany jeszcze przed przybyciem Franciszkanów do Osiecznej i dopiero później oddany do kościoła◆送料無料◆FPS100 新品 指紋認証式業務用耐火金庫 ダイヤセーフ【代引き不可】日本金銭機械ダイヤモンドセーフ-s. Obraz Matki Boskiej Bolesnej ma wymiary 69★送料無料★CITIZEN◆PROMASTER/クォーツ腕時計/アナログ/J280-T019773/箱・ギャラ・取説【中古】【服飾雑貨他】,5 x 90切子 グラス 【薩摩切子 創作】 薩摩切子 プレミアム オールド「薩摩八角魚子」 ブルー 還暦祝 喜寿祝 傘寿祝 米寿祝 卒寿 白寿 【楽ギフ_包装選択】【楽ギフ_のし】【楽ギフ_のし宛書】【楽ギフ_,5 cm i został namalowany farbą olejną na płótnie【代引手数料無料】ノーリツ(NORITZ) 16号60・51シリーズガスふろ給湯器『PS扉内後方排気延長形』 フルオート(プロパンガス) GT-1660AWX-TB_BL_LPG【納期目安:1週間】.

Matka Boska jest przedstawiona w nietypowyゼンリン電子住宅地図 デジタウン 山梨県 甲府市 発行年月201403 192010Z0F, rzadko spotykany sposób, dlatego też trudno wskazać datę powstania obrazu i autora. Maryja czuwa nad śpiącym Dzieciątkiem, unosi nad nim ręce. Została ukazana jako kobieta o jasnej karnacji i piwnych oczach. Ubrana jest w ciemnoróżową suknię, biały welon i fioletowy płaszcz. Z kolei mały Jezus odpoczywa na czerwonej poduszce, opierając główkę na ramieniu. Jedną rękę ma ułożoną na księdze, a w drugiej trzyma krzyżyk. Nakryty jest przezroczystą woalką, jedynie nóżki przykrywa draperia o barwie intensywnej czerwieni. U dołu obrazu znaleźć można bukiet kwiatów i napis: „Dzieciątko, Paniątko śpi snem zmorzone”.

Obraz jest zaliczany do tzw. „Piet uprzedzających”, czyli wizerunków Matki Boskiej Bolesnej opłakującej Syna z powodu jego przyszłego cierpienia. Na twarzy Madonny maluje się przeczucie przyszłych wydarzeń, jakby wyczuwała ból jaki spotka Jezusa w przyszłości.

Od XVIII w. obraz znajduje się w bocznej kaplicy. Podobno w dniu dokonania drugiego rozbioru Polski, podczas nabożeństwa spadła zasłona obrazu, wzbudzając strach wśród świadków tego zdarzenia. Tak zostało to opisane w kronikach: „podczas publicznego nabożeństwa, gdy odmawiano litanie Loretańską, na słowa ‘Królowo Korony Polskiej’ zasłona cudownego obrazu, bez żadnego poruszenia jej spadła i zakryła obraz Matki Bożej, przed przerażonymi tym zjawiskiem zakonnikami i zebranym ludem”. W 1834 r. obraz został ukryty w bocznym ołtarzu. Z kolei 11 stycznia 1919 r. po zażartej walce jaką stoczyli powstańcy wielkopolscy pod Osieczną, zwanej „bitwą po wiatrakami”, przypisali oni zwycięstwo właśnie Matce Boskiej Osieckiej. W 1937 r. weterani Powstania Wielkopolskiego z Osiecznej złożyli pod obrazem dziękczynne wotum w kształcie serca. Podczas II wojny światowej obraz przechowywano w kościele parafialnym.

Do szczególnych czcicieli Matki Boskiej Osieckiej zaliczał się o. Edward Frankiewicz, który jej wstawiennictwu przypisywał ocalenie z obozu w Dachau. W dowód wdzięczności podjął się opracowania historii obrazu i spisania cudów przed nim doznanych. Materiały te posłużyły się do starań o papieską koronację.

Dekret zezwalający na koronację obrazu został wydany przez papieża Pawła VI w dniu 2 kwietnia 1976 r. Miała ona miejsce 5 sierpnia 1979 r. Dokonał jej arcybiskup poznański Jerzy Stroba. W uroczystości wzięło udział około 30 tysięcy wiernych.

Matka Boska Bolesna w Osiecznej - Matka Boska Osiecka