Strona główna Wizerunki Matka Boska Piekarska

Matka Boska Piekarska

Obraz Matki Boskiej Piekarskiej pochodzi z XVII wビアンコジャパン(BIANCO JAPAN) ビアンコートB ツヤ有り(+UV対策タイプ) 2L缶 BC-101b+UV【代引き不可】. Został namalowany na płótnieパナソニック LAN通信型 HEMS対応住宅分電盤 《スマートコスモ コンパクト21》 太陽光発電システム対応 リミッタースペースなし 主幹容量50A 回路数32+回路スペース数2 BHH85322J. Znajduje się on w bazylice Najświętszej Marii Panny i św【Lemnos レムノス Orb オーブ AZ15-07 GN斑紋ガス青銅色】真鍮と着色のコントラストが魅力的な日本製の掛け時計。fs04gm. Bartłomieja w Piekarach Śląskichwww.freephpduglist.info. Wskutek wielu wydarzeńアコーデオンドア!トーソー アコーデオンドア クローザ エクセル TD-5014 ストリーム, o których będzie mowa poniżejクロノスイス CHRONOSWISS カイロス CH2823 自動巻き メンズ【激安】【中古】【おお蔵】, oryginalny obraz Matki Boskiej Piekarskiej pochodzący z XV wレンジ台 奥行520 幅400 ? 600 mm: 完成品 サイズオーダー 日本製 レンジボード 収納 キッチンK-Style. został przewieziony do Opolaローソファー 3人掛けソファ 合皮 レザー 3人掛け ソファ ローソファ フロアーソファ 3人 ファミリー 2人掛け リビングダイニング 2人掛 ソファー 大型 2人掛 ソファー ダイニングソファー , gdzie pozostaje do chwili obecnejドラゴンボールセレクション 鳥山明 巻五 孫悟空(超サイヤ人) SON GOKOU  集英社 新品.

Trudno jest dokładnie określić od kiedy mamy do czynienia z początkiem kultu Matki Bożej Piekarskiejオリバーガル【REJOICE】. Związany jest on jednak z osobą księdza Jakuba Roczkowskiego, który przeniósł obraz z bocznej nawy do głównego ołtarza. Szerzył kult maryjny tak intensywnie, że został potępiony przez hierarchię kościelną za nadużycia w tym zakresie. Kult pomimo to nie osłabł, wiele osób ofiarowywało wota, dziękując w ten sposób za otrzymane łaski.

W 1676 r. wybuchła zaraza, przybierając postać klęski żywiołowej. Wierni szukali ratunku właśnie u Matki Boskiej. Z Tarnowskich Gór przybyła pielgrzymka do Piekar, po czym zaraza ustąpiła. Po tym wydarzeniu obraz stał się bardzo znany, również poza granicami Polski. W 1680 r. wybuchła kolejna zaraza, tym razem w Czechach. Na prośbę cesarza Leopolda obraz został wypożyczony do Pragi. Arcybiskup Fryderyk Waldstein zarządził zorganizowanie procesji po wszystkich ulicach miasta. Zaraza ponownie ustąpiła, a obrazowi nadano oficjalnie tytuł „cudownego” oraz „świętego”.

Podczas gdy oryginalny obraz znajdował się w Pradze, w Piekarach ludzie modlili się przed jego kopią. Pomimo tego nadal miały miejsce liczne uzdrowienia. 25 lipca 1683 r. oryginał obrazu znów opuścił Piekary i został przewieziony do Nysy. Miało na to wpływ zagrożenie wynikające z najazdu tureckiego. Jan III Sobieski jadąc z odsieczą pod Wiedeń, modlił się w Piekarach przed kopią obrazu Matki Boskiej Piekarskiej. 20 lipca 1702 r. w obawie przed Szwedami, jezuici wywieźli obraz do Opola, gdzie przebywa do dzisiaj.

Matka Boska, namalowana przez nieznanego artystę, spogląda z obrazu uważnie, ale także dobrodusznie i z wielką miłością. Na lewym ręku trzyma Dzieciątko Jezus, a w prawej dłoni ma jabłko. Z kolei Jezus wznosi prawą dłoń w geście błogosławieństwa, a w lewej ściska niewielką książkę.

Matka Boska Piekarska