Strona główna Objawienia Objawienie w Heroldsbach – Matka Boska z Heroldsbach (Niemcy, Heroldsbach 1949)

Objawienie w Heroldsbach – Matka Boska z Heroldsbach (Niemcy, Heroldsbach 1949)

Objawienia z Heroldsbach rozpoczęły się 9 października 1949 r. W parafii Thurn-Heroldsbach w Bawarii Maryja objawiła się nie tylko siedmiu młodziutkim wizjonerkom, lecz także setkom, a nawet tysiącom ludzi. Na Boże Narodzenie 1949 roku pojawił się cudowny żłobek, a ponadto miał tam miejsce tzw. “cud słońca”. Dzieciom ukazała się nie tylko Maryja, lecz także ponad czterdziestu świętych i niezliczona rzesza aniołów. Między nimi a dziećmi powstała bardzo osobista, rodzinna więź.

Do Heroldsbach przybywało coraz więcej wiernych. Jednak 30 października 1949 roku biskupi zakazali pielgrzymowania w to miejsce. Nie zatrzymało to pątników, którzy coraz liczniej gromadzili się w Heroldsbach. 2 lutego 1950 roku zostali za to wynagrodzeni. Przeszło 70-cio tysięczny tłum doświadczył “cudu słońca”.

Dziewczynki z Heroldsbach,
którym miała się ukazać Matka Boska

Dziewczynki z Heroldsbach
źródło: gott-und-gottesmutter.npage.de

Na pytanie dzieci, dlaczego biskupi postąpili tak, a nie inaczej Maryja odpowiedziała, że jeżeli nie uwierzyli w jej objawienie to ich ukarze. Nakazała modlić się, wezwała do pokuty, a także modlitwy za nawrócenie Rosji. Maryja powtarzała: “Jeśli będziecie się modlić tak, jak dotąd, może uda się wam zapobiec nieszczęściu”.

Powstał kult Matki która sama kazała się nazywać “Matką Bożą z Heroldsbach”, a podczas objawienia z 1951 r. miała powiedzieć: “Jestem Królową Róż”. W miejscu objawienia trwała nieustająca modlitwa, zgodnie z zaleceniami Maryi. Odbywały się modlitwy wokół kaplicy z siedmioma ołtarzami, nawiązującymi do siedmiu Kościołów z Apokalipsy.

24 lutego 1950 roku arcybiskup Bambergu J. Kolb zakazał miejscowemu proboszczowi wchodzenia na górę objawień, a następnie przeniósł go do innej parafii. Rodziców wizjonerek ekskomunikowano, ponieważ nie chcieli odwołać wypowiedzi swoich dzieci, natomiast księżom wydano zakaz odprawiania w tym miejscu mszy świętych.

Rzym zakazał kultu Matki Bożej z Heroldsbach, a Kościół zamknięto. Arcybiskup z Bambergu bagatelizował wagę objawień, twierdząc, że to zwykłe dziecinne fantazje, które z wiekiem minął.

31 października 1952 roku Maria pożegnała się z dziećmi i powiedziała: “Zwycięstwo należeć będzie do nas!”. Trudno powiedzieć dlaczego objawienia maryjne w Heroldsbach nie zostały uznane przez Kościół, a wizjonerki i ich rodziny spotkała tak dotkliwa kara.źródło: http://de.gloria.tv/?media=35521

Bibliografia:

  1. H E R O L D S B A C H 9 X 1949 – 31 X 1952, http://heroldsbach-pilgerverein.de/htm/pl/historia.html (4.02.2014).
  2. Schmertzing, G. 2008. Tajemnica Maryi. Warszawa.

2 KOMENTARZE

  1. te objawienia są możliwe ale fałszywe,bo zbyt wiele je różni od prawdy.A fakty są takie,że duchów ukazujących się jest nieskończenie wiele i każdy taki duch może udawać błogosławioną przez Wszechmocnego Marię matkę naszego Pana.

Comments are closed.