Strona główna Objawienia Pani we łzach (Brazylia, Campinas 1930)

Pani we łzach (Brazylia, Campinas 1930)

W dniu 8 marca 1930 roku w Campinas siostra Amelia (ze wspólnoty sióstr, zwanej Instytutem Misjonarek Ukrzyżowanego Zbawiciela) klęczała przed tabernakulum, kiedy poczuła, że się unosi. Ukazała jej się Maryja w fioletowej szacie, niebieskim płaszczu, z białym welonem na głowie.

Matka Boża dała jej różaniec i powiedziała: „Jest to różaniec z moich łez, który mój Syn przekaże swemu ukochanemu Instytutowi jako część swej duchowej spuścizny. Wkrótce przekaże też swoje wezwania. Chce nimi uczcić mnie w sposób szczególny, dlatego chętnie zapewni łaski, wypraszane przez moje łzy. Różaniec ten posłuży nawróceniu wielu grzeszników, przede wszystkim spirytystów…”.

W tamtych czasach spirytyści byli tym, kim dzisiaj są członkowie różnych sekt, uczniowie jakiegoś guru, ludzie oddający się praktykom okultystycznym. Są to osoby wrażliwe i poszukujące. Maryja i Jej uczniowie mogą najskuteczniej poruszać serca osób, które będąc równie wyczulone i otwarte na duchowość jak „spirytyści”, niosą za sobą czyste, boskie światło. Często ludzie opromienieni tym światłem są pogrążeni we łzach wewnętrznego wstrząsu i podnoszą się jako odmienieni.

Pani we łzach
Pani we łzach

Różaniec Łez to sznur modlitewny składający się z 7 części po 7 pereł każda. Zamiast krzyżyka jest medalik z wizerunkiem Madonny Płaczącej i napisem: „Matko Bolesna, Twoje łzy zniweczą panowanie piekła” (na jednej stronie) oraz wizerunkiem Jezusa uwięzionego z wezwaniem: „Przez Twoją Boską cierpliwość, o Jezu uwięziony, zachowaj świat od grożącego mu chaosu” (na drugiej stronie).

Bibliografia:

Objawienie w Campinas - Pani we łzach

  1. Our Lady of Tears,
    http://www.viarosa.com/VR/Sorrows/OurLadysTears.html (5.02.2014).
  2. Schmertzing, G. 2008. Tajemnica Maryi. Warszawa.
  3. http://www.luxdei.pl/Modlitwa.html (28.08.2010).