Strona główna Opinie i wydarzenia Pomoce duszpasterskie, które niosą Słowo Boże

Pomoce duszpasterskie, które niosą Słowo Boże

PODZIEL SIĘ
Pomoce duszpasterskie, które niosą Słowo Boże

Posługa kapłańska to wymagające i odpowiedzialne zajęcie, które stawia przed duchownymi wiele różnorodnych wyzwań. Praca księdza to nie tylko odprawianie nabożeństw, ale również słuchanie spowiedzi, wizyty duszpasterskie, wizyty w szpitalach, organizacja rekolekcji i wiele innych. Wykonywanie codziennych obowiązków można jednak ułatwić, korzystając z uniwersalnych pomocy duszpasterskich. Nowoczesne pomoce duszpasterskie zostały stworzone z myślą o trudzie, jaki księża wkładają w codzienne głoszenie Słowa Bożego wśród wiernych. Korzystając z nich łatwiej okazać wiernym wsparcie duchowe, a edukacja religijna jeszcze nigdy nie była prostsza. Jakie to pomoce?

Modlitewniki

Modlitewniki stanowią nieocenioną pomoc nie tylko podczas codziennych modlitw. Mogą również być niezastąpioną inspiracją do chwytających za serce kazań i wsparciem podczas spowiedzi. W zależności od potrzeb można zaopatrzyć się w duże modlitewniki w twardych oprawach lub lekkie, kieszonkowe wydawania, które świetnie sprawdzą się podczas wizyt u wiernych i wszelakich podróży. Pomoce duszpasterskie Wydawnictwa Święty Wojciech oferują ciekawą ofertę modlitewników wśród których można znaleźć wydania na każdą kieszeń.

Materiały edukacyjne

Materiały edukacyjne to pomoce duszpasterskie, które są niezastąpione podczas przygotowań do Sakramentów Świetnych takich jak komunia, bierzmowanie, czy małżeństwo. Na rynku dostępne są przeróżne przewodniki, eucharystie i inne publikacje edukacyjne dopasowane do różnych potrzeb i etapów edukacji religijnej. Drukowane książeczki z rachunkiem sumienia przygotowane z myślą o różnych grupach wiekowych (dzieciach, młodzieży, rodzicach, czy seniorach) bardzo ułatwiają szczere przygotowanie do spowiedzi.

Gadżety dla dzieci.

Praca z najmłodszymi od zawsze należała do kluczowych obowiązków w pracy księży. Katolickie gadżety dla dzieci są świetnym motywatorem podczas pracy z najmłodszymi. Różnego rodzaju naklejki z podobiznami świętych, kalendarze adwentowe, czy kolorowanki są doskonałą zachętą do aktywności. Można je wykorzystać podczas niedzielnych kazań lub lekcji religii np. jako nagrodę dobre zachowanie.

Komentarze