Strona główna Artykuły Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

Światowe Dni Młodzieży to spotkanie katolickiej młodzieży z całego świata w obecności papieża. Odbywa się ono co dwa-trzy lata od 1985 r., kiedy to wskutek pomysłu papieża św. Jana Pawła II w Rzymie zebrało się kilkaset tysięcy młodych katolików, aby wspólnie się modlić i dzielić świadectwem swojej wiary. Ostatnie tego typu spotkanie odbyło się w 2013 r. w Rio de Janeiro, a gospodarzem następnego jest Kraków.

Światowe Dni Młodzieży 2016 r. rozpoczną się już 26 lipca, kiedy to zaplanowana jest uroczysta msza św. otwarcia na krakowskich Błoniach pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza. Następny dzień ma upłynąć pod znakiem uroczystego przywitania papieża Franciszka, który w następnych dniach odwiedzi m. in. obóz koncentracyjny Auschwitz, szpital dziecięcy w Prokocimiu, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, a także odprawi Drogę Krzyżową oraz Czuwanie modlitewne i mszę świętą na zakończenie ŚDM w podkrakowskich Brzegach.

Dla pielgrzymów i mieszkańców przygotowano szereg materiałów informacyjnych dotyczących funkcjonowania miasta w tym czasie, a także stronę www i aplikację mobilną.

Kraków - gospodarz Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.
Kraków – gospodarz Światowych Dni Młodzieży w 2016 r.